Območna folklorna srečanja, ki v mesecu marcu in aprilu potekajo po vsej Sloveniji v organizaciji JSKD, so namenjena predstavitvi otroških, mladinskih in odraslih folklornih skupin.

Območna izpostava JSKD Novo mesto je tudi letos z razpisom na srečanje povabila vse delujoče skupine, ki poustvarjajo folklorno tradicijo na našem območju. Na letošnjem srečanju z naslovom “Tu je pa ena leipa reič” so se predstavile tako otroške, kot tudi odrasle folklorne skupine, ki so se odzvale na naš razpis.

Nastopilo je 10 otroških in odraslih folklornih skupin. Na velikem odru KC Janeza Trdine se je v petek, 31. marca 2017, s folklornimi odrskimi postavitvami predstavilo 200 nastopajočih. Na prireditvi je nastopila tudi gostujoča otroška folklorna skupina SLOVENSKEGA DRUŠTVA TRIGLAV, BANJA LUKA.

Srečanje otroških in odraslih folklornih skupin sta strokovno spremljala Aleksandra Petrovič in Vasja Samec.

Kresovci smo svoje barve na srečanju zastopali kar s petimi sekcijami. Tako so se predstavile Otroška skupina FD Kres z Mišjo ukano, Mladinska skupina z Belokranjskimi plesi, veteranska skupina s spletom dolenjskih plesov z naslovom Kupil ti bom prstan zlat, Mlajša veteranska skupina, katera se je spraševala Katera je med vami ta, ki luba je cesarjeva? in Vodilna skupina z Dolenjskimi plesi.

Program prireditve je dosegljiv na spletni strani KC Janeza Trdine.

Prireditev je povezoval Tomaž Simetinger.