1975 – Na pobudo Zveze kulturnih in prosvetnih organizacij smo ustanovili folklorno skupino pod vodstvom Branke Moškon.
1976 – Prvi nastop skupine ob Dnevu žena v Domu kulture v Novem mestu.
1977 – Poimenovanje skupine v Folklorno društvo Kres. Prvi nastopi v dolenjskih nošah, ki smo jih rekonstruirali s pomočjo etnologinje dr. Marije Makarovič iz Etnografskega muzeja v Ljubljani. Nastop za dan mladosti.
1978 – Srečanje slovenskih folklornih skupin v Novem mestu.
1979 – Nastop na Evropski super ligi v namiznem tenisu.
1980 – Nastop na Prazničnih dnevih slovenske folklore v Piranu in prvo snemanje za TV Slovenija.
1981 – Pridobitev društva so najmlajši kresovčki pod vodstvom Majde Nemanič. Ustanovitev tamburaške skupine. Partizanska kola, nastop ob dnevu Jugoslovanske Narodne Armije.
1982 – Prvi samostojni celovečerni nastop skupine v Novem mestu »Kresuj z nami prijatelj«.
1983 – Sodelovanje na »18. međunarodni smotri folklora« v Zagrebu na Hrvaškem.
1984 – Snemanje dolenjskih plesov in pesmi za samostojno oddajo na TV Slovenija. Prvo gostovanje v tujini na proslavi 900-letnice kartuzijanov v Chartreuxu v Franciji.
1985 – Po desetih letih ima društvo za seboj 196 nastopov in 87 članov (dve otroški in odraslo skupino ter tamburaše). Branka Moškon prejme zlato Maroltovo značko, ob prazniku občine pa Trdinovo nagrado.
1986 – Nastop na tekmovalnem festivalu »Pro loco« v Gorici v Italiji – društvo dobi srebrno plaketo. Snemanje filma Čas brez pravljic za RTV SLO. Zahvala Občinske zveze prijateljev mladine Novo mesto Branki Moškon za plemenito mentorsko delo s pionirji in mladino.
1991 – Samostojni celovečerni nastop ob 15. obletnici. Društvo prejme Maroltovo listino, Odličje Zveze kulturnih organizacij Novo mesto, Branka Moškon prejme Odličje ZKO Novo mesto, Cirila Gradišar in Majda Nemanič pa Priznanji ZKO Novo mesto. Izdali smo prvo brošuro plesov in plakat.
1993 – Ustanovitev pevske skupine pod vodstvom Majde Nemanič.
1994 – Snemanje na Trški gori za oddajo »Po domače« RTV Slovenije. Majda Nemanič prejme Odličje Zveze kulturnih organizacij Novo mesto.
1995 – Po dvajsetih letih šteje društvo 111 kresovcev (dve otroški in odrasla skupina, pevci in tamburaši).
1996 – Gostovanje v partnerskem Langenhagnu v Nemčiji ob 10. obletnici društva Krka.
1997 – Priznanji ZKO Novo mesto prejmeta Sanja Šimič in Karmen Cekuta, Odličje ZKO Novo mesto pa Milorad Džudović.
1998 –
1999 –
2000 – Ustanovitev veteranske skupine (članov, ki so včasih plesali z nami) pod vodstvom Branke Moškon.
2001 – Društvo prejme Plaketo mesta Novo mesto, Sanja Šimič Odličje ZKO Novo mesto, Boštjan Poljanec pa Priznanje ZKO Novo mesto. Celovečerni nastop ob 25. obletnici, izdaja novega plakata in brušure s predstavitvijo skupine in plesov.
2002 –
2003 –
2004 –
2005 – Skupaj s še tremi folklornimi skupinami ustanovimo mednarodni folklorni festival SloFolk.
2006 –
2007 –
2008 – gostovanje v Subotici, Srbija
2009 – gostovanje Kozarski etno
2010 – gostovanje v Bitburgu
2011 – koncert ob 35 letnici FD Kres, gostovanje v Trnavi, Slovaška
2016 – gostovanje v Olecku na Poljskem, ustanovitev pevske zasedbe Li-La
2017 – gostovanje v Cairu (Egipt), gostovanje veteranske skupine na Ohridu (Makedonija)
2018 – gostovanje vodilne skupine v Bitburgu, Nemčija; gostovanje mlajše veteranske skupine na Ohridu (Makedonija), gostovanje veteranske skupine v Parizu (Francija)
IZJAVA O DOSTONOSTI SPLETIŠČA OSNOVNE ŠOLE ŠMARJETA
Osnovna šola Šmarjeta se zavezuje, da bomo omogočali dostopnost svojega spletišča v skladu z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij vsem uporabnikom..
Ta izjava o dostopnosti se nanaša na spletišče Osnovne šole Šmarjeta.
Za zagotavljanje zahtev glede dostopnosti so bile sistemsko zagotovljene nekatere prilagoditve (kot omogoča Arnes), kot so:
Dostopnost šolskega spletišča nenehno spremljamo in sproti izboljšujemo posamezne elemente dostopnosti. Kljub temu nekatere objavljene vsebine ne izpolnjujejo vseh zahtev glede dostopnosti, kot jih določa Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij.
Primeri takih vsebin so:
skenirani dokumenti v PDF obliki zapisa,
programsko generirani dokumenti (npr. letna poročila),
različne kompleksne tabele s podatki,
Priprava izjave o dostopnosti
Ta izjava je bila pripravljena 15. septembra 2020 na podlagi samoocene.
Izjava je bila nazadnje pregledana 10. novembra 2020
Povratne in kontaktne informacije
Zaradi zelo pogostih posodobitev vsebin lahko obiskovalci pri brskanju po spletišču Osnovne šole Šmarjeta kljub prizadevanjem, da bi bile vse spletne strani čim bolj dostopne in uporabnikom prijazne, občasno naletijo na težave z dostopnostjo.
Obvestilo o morebitnih primerih neskladnosti objav z določili Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij in zahteve po posredovanju informacij v dostopni obliki lahko pošljete po navadni ali elektronski pošti na naslov info@os-smarjeta.si.
Izvršilni postopek
V primeru nezadovoljivih odgovorov na katero koli obvestilo ali zahtevo, poslano v skladu z 8. členom Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij, lahko podate prijavo inšpektorjem za informacijsko družbo po navadni ali elektronski pošti na naslov: