donacija deleža dohodnine kresovcem

V skladu s 142. členom Zakona o dohodnini – ZDoh-2 lahko davčni zavezanec rezident zahteva, da se do 0,5% dohodnine, odmerjene po tem zakonu od dohodkov, ki se vštevajo v letno davčno osnovo, nameni za financiranje splošno-koristnih namenov. Med te namene sodi tudi financiranje Folklornega društva Kres.

Veseli bomo, če boste delež svoje dohodnine namenili nam. Da vam olajšamo delo, vam prilagamo obrazce, katere lahko izpolnite elektronsko ali pa si jih natisnete in odnesete na FURS.

Že v naprej ISKRENA HVALA ker podpirate ljudsko izročilo.

Le naprej, sokoli!

Člani Folklornega društva Kres smo v soboto, 24. 11. 2018, pripravili folklorni večer, s katerim smo se v okviru Štukljevega leta poklonili večni legendi slovenskega športa. Folklorni večer z naslovom Le naprej, sokoli, je bil razdeljen na dva tematska sklopa.

Preberi več

Le naprej sokoli!

Folklorno društvo Kres vabi na folklorni večer in počastitev 120. obletnice rojstva olimpionika Leona Štuklja.

LE NAPREJ, SOKOLI!

V prvem delu koncerta se bodo posamezne sekcije Folklornega društva Kres predstavile s spleti, ki so jih izvajali na območnih, regijskih in državnih srečanjih folklornih skupin.

V drugem delu pa bo program namenjen obeleženju Štukljevega leta in z njim povezanimi Sokoli.

Zagotovite si svoj sedež in kupite karto že v naprej!

animacija v Dolenjskih Toplicah

Nekako so nam dekleta pri vodilni skupini zatalije oz so vse bile popolnoma zasedene, zato smo člani vodilne skupine za pomoč poprosili naše neutrudne veterane, kateri so skupaj s tamburaši vskočili na animacijski nastop v Terme Dolenjske Toplice. Seveda je tako kot vedno bilo pestro, zabavno in veselo.

Animacija v Dolenjskih Toplicah

Člani vodilne skupine smo v ponedeljek, 15. oktobra 2018 na že tradicionalnem sodelovanju s tamburaši razveselili goste Term Dolenjskih Toplic, kjer so ob koncu nastopa zapeli z nami in se nam z nasmehom na obrazu zahvalili za naš nastop.

naše iskrice gostovale v srbiji

Otroška folklorna skupina folklornega društva Kres je ta konec tedna (od 5. do 7. oktobra 2018) gostovala v Srbiji. V organizaciji DRPD Novo mesto so nas medse povabili slovenski izseljenci, živeči v Sremski Mitrovici, Rumi, Vršcu ter Gudurici. Otroci so jih navdušili z odrsko postavitvijo Konjički ter gledališko predstavo Muca Copatarica. Ob druženju in poslušanju zanimivih življenjskih zgodb smo začutili, kako ponosni so na svojo domovino Slovenijo, njene lepote ter na svoje korenine. Mladi kresovci smo prišli domov polni lepih vtisov ter s pridobljenim zavedanjem, da resnično živimo na majhnem koščku raja, kot je rekla ena starejših izseljenk.

Mentorice OFS Kres

gostje iz nemčije navdušeni nad slovensko folkloro

Da je bilo bivanje nemških gostov še bolj zabavno, smo v sodelovanju s turistično agencijo Kompas iz Novega mesta, v soboto 6. oktobra 2018, kresovci zaplesali in odpeli kratko predstavitev našega programa v hotelu Krka v Novem mestu. Gostje iz Nemčije so bili presenečeni in navdušeni nad našo izvedbo, na koncu so še zaplesali z nami in se pozibavali v ritmu valčka in polke, kateri jim je kar poznan.

Novo mesto, gostišče Loka – praznovanje ABRAHAMA

Pred štirimi leti je naš kontrabasist Jure Švent, po kratkem sodelovanju z nami, končal kariero s tamburaši, ker se je preselil iz Novega mesta  v Ljubljano. V srcu je še vedno nosil spomin na nežne tamburice, zato se je spomnil na nas ob praznovanju svoje tete Darje, ki je obeležila svoj okrogli jubilej –  50 letnico.

Ker je tudi ona nekdaj plesala pri folklori, Jure pa igral pri tamburaših, je bil to pravi čas, da jo preseneti. Zaigral je s kontrabasom z nami  kar nekaj izbranih skladb. Abrahamka Darja je povabila svojega moža na plesišče ob primerni skladbi: Le zapleši z menoj.

Gostje: od sorodnikov, prijateljev, sosedov in glasbenikov, ki so bili zelo navdušeni z našim programom,  so nas nagradili z bučnim aplavzom.

animacija za avstrijske goste v Termah Dolenjske Toplice

Člani vodilne skupine skupaj s tamburaši smo v torek, drugega oktobra leta 2018 predstavili ljudske plese in običaje gostom v termah Dolenjske Toplice. Večina gostov je bilo iz sosednje Avstrije, kateri so naše plese sprejeli z navdušenjem. Večina od njih je pesmi tudi poznala in prepevala z nami. Prav tako pa je bil med gosti tudi avstrijski upokojenec, kateri je na nastop prinesel ustno harmoniko ter z nami zaigral in zapel. Druženje je bilo tudi za slovenske goste hotela precej čustveno, saj so nekateri bili prepričani, da so ljudske pesmi že odšle v pozabo.

Brez ljubezni plesa ni, kdor se ljubi, se vrti.